MEGHÍVÓ ÉS PROGRAM KÉPEK VERSENYFELHÍVÁS VIRÁGKÖTÉSZETI VERSENY HÁZI SÜTEMÉNYEK VERSENYE KARÁCSONYI KÉPESLAP KÉSZÍTŐ PÁLYÁZAT KARÁCSONYFADÍSZ KÉSZÍTŐ PÁLYÁZAT KARÁCSONYI AJTÓDÍSZ VAGY KOPOGTATÓ KÉSZÍTŐ VERSENY KARÁCSONYI RAJZPÁLYÁZAT V. ÁGYAS PÁLINKÁK ÉS GYÜMÖLCSÖKBŐL KÉSZÜLT MÉZES... VISSZA A KEZDŐLAPRA

V. GÖNDÖCS BENEDEK

VIRÁGKÖTÉSZETI VERSENY

GYULA, 2015. DECEMBER 12.

VERSENYFELHÍVÁS

Jelentkezési lap

Tisztelt Versenyzők!

Az iskolánk által immár negyedik alkalommal meghirdetett versenyt hagyományteremtő céllal szervezzük meg ismét a Göndöcs Benedek Országos Gasztronómiai Versennyel egy időben, az intézmény sportcsarnokában.

A verseny a VIII. Gyulai Méz- és Mézeskalács Nemzetközi Fesztiválhoz kapcsolódóan kerül megrendezésre.

Göndöcs Benedek jelentős szerepet vállalt a vidék felvirágoztatásában és a fiatalok szakképzésében.

A rendezvény célja, hogy tisztelegjünk iskolánk méltán híres névadójának emléke előtt és egyben lehetőséget biztosítsunk a hozzánk érkező versenyzők bemutatkozására, szakmai tapasztalataik bővítésére.

A verseny rendezője: Göndöcs Benedek Középiskola, Szakiskola és Kollégiumai

5700 Gyula, Kossuth L. u. 26., Tel/Fax: 66/463-540, 66/562-270 gondocsszki@gondocsszki.sulinet.hu

A bemutatott alkotások értékelését magas szaktudással rendelkező hazai zsűritagok végzik.

A verseny időpontja: 2015. december 12. (szombat)

A verseny helyszíne: Göndöcs Benedek Középiskola (Gyula, Sándorhegy 2.)

A      résztvevők 2015. december 11-én 10 órától délután 15 óráig, valamint 2015. december 12-én reggel 6.00 - 7.30 óráig vihetik be az alkotásaikat.

A  dekorációról és a munkájuk megnevezéséről a versenyzők maguk gondoskodnak.

A   versenymunkák értékelése 9.15 - 10.30 óráig tart. A zsűrizés alatt a versenyzők és a kísérők nem tartózkodhatnak a helyszínen. A támogatók, illetve a versenyző neve csak

10.30 óra után kerülhet a versenymunkára.

A versenymunkák díjazása kupával, oklevéllel, valamint különdíjak odaítélésével történik.

Az elkészült alkotások 10.30 - 16.00 óráig tekinthetők meg a közönség számára. A versenyzőket az iskola ebéddel vendégeli meg.

A      verseny időtartama alatt büfé és kávé-automata áll a közönség és a versenyzők rendel-kezésére.

A    helyszínen a gasztronómiai, díszcsomagolási, karácsonyfa-díszítési, valamint ágyas pálinkák, mézes szeszes italok és likőrök versenyeivel kapcsolatos kiállítást is megtekint-hetnek a részt-vevők.

Eredményhirdetés: 15.30 órakor.

Nevezési határidő: 2015. december 7.

Nevezési díj nincs.

A jelentkezési lapokat postai úton az alábbi címre kérjük elküldeni:

Göndöcs Benedek Középiskola, 5700 Gyula, Kossuth L. u. 26.

E-mailen: a gondocsszki@gondocscszki.sulinet.hu, vagy ezaz1111@indamail.hu

(Szabó Emese) címére kérjük elküldeni a jelentkezési lapokat

Vidéki versenyzőknek igény szerint tudunk szállást és étkezést biztosítani. Minden kedves versenyzőnek a verseny napján - térítésmentesen - ebédet biztosítunk! A versenyzőknek szombaton buszos városnézést szervezünk.

A versennyel és a jelentkezéssel kapcsolatban felmerülő kérdésekben

felvilágosítást adnak:

Szabóné Erdődi Mária

Szabó Emese

igazgatóhelyettes

szaktanár

Tel.: 06-66/562-270/128

Tel.: 06-20/77 00-848

ezaz1111indamail.hu

Várjuk a versenyzők jelentkezését.

Jó felkészülést kíván

Dr. Czirok Sándor

V. GÖNDÖCS BENEDEK VIRÁGKÖTÉSZETI VERSENY

GYULA, 2015. DECEMBER  12.

VERSENYFELADATOK

Minden alkotás tükrözze a Karácsony és a méz, vagy valamely hozzá kapcsolódó anyag, illetve ehhez a témához illő díszítés hangulatát.

Az alkotások természetes, főként gyűjtött anyagokból készüljenek.

A versenyzők törekedjenek az egyszerűségre. A kreativitásé a fő szerep, nem a dekorációs kellékeké.

Feladat a karácsonyi ünnepkör, a karácsonyi hangulat megjelenítése természetes anyagok segítsé-gével.

A versenyre előzetesen elkészített alkotásokat várunk.

Az elkészült munkák mellé készítsenek a résztvevők egy rövid leírást a munkákkal azonos stílusban és azt helyezzék az alkotások mellé.

A leírás terjedelme: maximum 1 oldal (A4) Tartalom: - A munka rövid leírása

-  Felhasznált anyagok, növények

-  A munkát térben ábrázoló rajz

Ez a leírás értékelésre nem kerül, csupán segítségére lehet a zsűrinek a munkák értékelésében. A helyszínen csupán arra van lehetőség, hogy a művek az adott térben elhelyezésre kerüljenek.

Ehhez 25cm x 25 cm felületű, különböző növekvő magasságú dobogókat biztosítunk igény szerint. A posztamensek kék szőnyegre kerülnek, ezért ennek megfelelő módon való takarásáról a versenyző gondoskodik szükség szerint.

A dekorációhoz, az alap eltakarásához tetszőleges textil, vagy bármilyen más anyag szabadon használ-ható.

Az értékelés alapját a kiírásnak megfelelően elkészített munkák képezik.

1. feladat:  Stilizált karácsonyfa készítése

A készítmény minimális magassága 1 m legyen.

Itt megengedett dekorációs anyagként izzósor vagy zseblámpa használata is (természetesen úgy, hogy csak sejtelmesen látszódjon).

2. feladat: Karácsonyi asztaldísz készítése:

A készítmény minimális mérete 20 cm x 30 cm legyen. Természetes anyagokból, tetszőleges technikával készíthető. Fontos szempont a stabilitás!

Értékelési szempontok:

-          az alkotás szakszerűsége, tetszetőssége

-          a virágkötészeti alaptörvények betartása

-          a felhasznált anyagok természetessége

-          a hangulat visszatükrözése

Jelentkezési lap